Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 9 серпня Луцьк став центром креативних людей. Саме тут відбулося відкриття міжнародного фестивалю каліграфії «Простір літер», який тривав до 11 серпня. Захід відбувся у 2 локаціях Старого міста – подвір’ї будинку Косачів та замку Любарта.

Фестиваль розпочався зі знайомства усіх гостей. І справді, затишна атмосфера двору будинку Косачів сприяла дружній атмосфері. Ідейний натхненник та голова оргкомітету фестивалю, шрифтовий дизайнерКирило Ткачов розповів про основну ідею та ключові особливості заходу. Нинішній фестиваль проводиться вже вп’яте. Цьогоріч до нього долучились близько 150 гостей. Щороку географія ,як і кількість учасників заходу, лише розширюється – «Простір літер» відвідують фахівці не лише з різних куточків України, але й Білорусі, Німеччини, Польщі, Греції, Литви, інших країн. Відзначив організатор і тісну співпрацю з міжнародною шрифтовою конференцією «GRANSHAN».

Метою фестивалю є аналіз творчого надбання минулого та пошук сучасного стилю каліграфії, типографії та шрифтового дизайну, а його програма включала як теоретичні доповіді спеціалістів на різноманітні теми, так і практичні уроки та майстер-класи.

В рамках події пройшли каліграфічні експерименти: джазово-каліграфічні експромти, розписи великих холстів та стін на території міста, колективна робота фахівців з різних країн.

На цих імпровізованих «полотнах» майстри каліграфії продемонстрували своє вміння артистично виводити кожну букву, використовуючи різні стилі та інструменти.

Загалом, за три фестивальні дні було проведено близько 12 майстер-класів та більше 20 лекцій. Гостей розважали різноманітні виставки, ярмарок сувенірів, майстер-класи для дітей, фудкорт.

Корисні посилання

Міністерство Культури

 

Волинська ОДА