Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 Міжнародний день пам’яток і визначних місць або День всесвітньої спадщини заснований згідно з рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО  1983 року з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (IКОМОС).

  18 квітня з нагоди свята в приміщенні Художнього музею у замку Любарта відбулися урочистості, присвячені 590-річчю З їзду європейських монархів у Луцьку.

  Директор історико-культурного заповідника Павло Рудецький розпочав програму заходу із привітання та розповів про стан пам’яткоохоронної роботи в заповіднику.

Привітати учасників дійства з Днем пам’яток прийшли представники обласної влади, керівники та працівники музеїв, краєзнавці, працівники науково-освітніх установ та духовенство.

Адміністрація Державного історико-культурного заповідника презентувала два нових видання – Каталог інтер'єру у кафедральному костелі святих апостолів Петра і Павла та матеріали комплексних пошуково-ексгумаційних робіт по вшануванню жертв війни та політичних репресій знищених органами НКВС у червні 1941 р. під назвою «Відлуння трагедії Луцької тюрми».

Було проведено науковий семінар «Пам'ятки Луцька періоду З'їзду монархів».

По закінченню урочистостей гостям свята було запропоновано екскурсію Луцьким замком.

Корисні посилання

Міністерство Культури

 

Волинська ОДА