Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Осіннього вечора  1 жовтня у древніх стінах Луцького замку лунала класична музика. Саме тут відбулося відкриття XV музичного фестивалю “Стравінський та Україна”. Участь у відкритті мистецького дійства взяли представники влади, громадськості та творча інтелігенція Волині.

Перед початком імпрези присутні могли ознайомитися із короткою історією фестивалю “Стравінський та Україна”. Заснований у 1994 році, цей фестиваль, присвячений творчості видатного композитора Ігоря Стравінського, життя якого безпосередньо пов’язане із Волинським краєм, був поновлений вже у 2005 році, і з цього часу регулярно проводиться на Волині.

“Всевишній, напевно, правильно обрав край, де мали народжуватися, жити і творити таланти. Волинь, дійсно княжа – це і вишуканість, і краса. Тут свого часу у цих стінах відбувся З’їзд європейських монархів, тут розпочиналися і НАТО, і ЄС. І ми досягнемо того, що і рівень життя у нас буде як у “старій” Європі, і навіть вище. Стосовно культури, то ми її будемо і надалі розвивати. І цей фестиваль, який ми нині проводимо якраз свідчить про це – це наша культурна спадщина, це ті зерна доброго і вічного, які варто сіяти в серцях нашої молоді, плекати їх для майбутнього” – сказав голова Волинської ОДА Олександр Савченко.

А розпочалася програма фестивалю із виступу Національного академічного духового оркестру України під керівництвом Михайла Мороза. У неперевершеному виконанні музикантів пролунали твори Ігоря Стравінського та інших композиторів минулого і сучасності.

Корисні посилання

Міністерство Культури

 

Волинська ОДА