Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

В історичному минулому і сьогоденні Волині важливе місце займає церква Покрови Божої Матері – одна з найдавніших архітектурних пам’яток краю. Її початки сягають доби Галицько-Волинської держави та Великого князівства Литовського. Це – єдиний давній мурований православний храм, що зберігся у Луцьку ще з княжих часів, і майже не припиняв своєї діяльності, як культова споруда, протягом тривалого періоду.

Для міст Великого князівства Литовського, а згодомі Речі Посполитої,  до яких свого часу належав Луцьк, характерним був розподіл міста на квартали. Так, у місті існували: латинський квартал, вірменський, караїмський, руський, єврейський тощо. Жидівщина - саме таку назву мав квартал, який здавна населяли євреї. 

Кафедральний костел, освячений на честь Святих Апостолів Петра і Павла та єзуїтський колегіум — пам'ятки архітектури національного значення. Вони належали ордену єзуїтів і були збудовані для його потреб. Сьогодні колегіум використовується як навчальний заклад, а костел є кафедральним собором Луцької католицької дієцезії.

Дзвіниця, яка в минулому належала Троїцькому костелу в місті Луцьку –  пам’ятка архітектури XVI століття, знаходиться на вулиці Кафедральній, відділяюча в наш час дзвіницю від монастирського комплексу єзуїтів. Розміщення існуючих дзвіниці і костелу, архітектурні ознаки дзвіниці вказують на те, що вона спочатку належала до іншого храму. Дійсно, більшість літературних джерел відносять дзвіницю до XVI ст. і пов’язують її з кафедральним Троїцьким костелом, нині неіснуючим.

Лютеранську кірху було збудовано у 1906 році як храм Луцької лютеранської громади. З часу побудови вона виконувала роль одного з головних храмів німецьких колоністів Волині. Однак цьому передували деякі історичні події…

Дочірні категорії

Корисні посилання

Міністерство Культури

 

Волинська ОДА