Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

25 лютого 2020 року в Будинку Косачів у Луцьку відбулось урочисте святкування 149- ої річниці  дня уродин Лесі Українки.

 

          Міцно вкарбувалося ім’я славетної землячки в історію Луцька. Дух поетеси, її ім’я мовби витають серед вулиць, парків і скверів древнього міста над Стиром.

          Інформації про перший період перебування Лесі Українки в Луцьку небагато, але саме тут почалися найвизначніші процеси у її житті. Саме в Луцьку Леся написала свого першого вірша «Надія». Саме в Луцьку почалася творчість Лесі Українки, що піднесла її так високо, але тут почалася і недуга, що занапастила її в розквіті сил…

          Волинь… Земля, що дала світові геніальну поетесу Лесю Українку. Сестра Лесі Ольга Петрівна Косач-Кривинюк у своїх спогадах писала: «Дарма, що наш батько був чернігівець, а мати полтавка, всі ми, їх діти, що народилися і зросли на Волині, а Леся чи найбільше за нас усіх, вважали себе за волинян. Леся пристрасно любила Волинь, її дратували ті часті суперечки з лівобережцями, слобожанами, а часто і з киянами про те, чи Волинь (і Галичина) – Україна чи ні, чи чисто по-українськи говорять на Волині? З якою втіхою слухала Леся, коли наша мати завзято боронила Волинь і волинян та їх мову, бо й сама стала від довгого і докладного знайомства з Волинню й волинянами їх палкою прихильницею».

          Вірші Лесі Українки, як і її життя – це джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу. У своїх поезіях Леся Українка, попри важку хворобу, ніколи не нарікала на свою долю, а продовжувала боротися.

          Щороку традиційно у день народження Лесі Адміністрація державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку запрошує усіх поціновувачів творчості поетеси на свято у Будинок Косачів.

 

Корисні посилання

Міністерство Культури

 

Волинська ОДА